To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
FORUM ASW
AEROKLUB STALOWOWOLSKI

Ogólne - Może by tak trójkącik?

Lyku - 2013-12-11, 20:58

Hej,

no nie do końca tak Łukasz. Przelot do złotej odznaki to nie problem - kryterium jest tylko odległość (co najmiej 300km). Zatem każda konfiguracja - również klasycznych wieloboków jak wspomniany przeze mnie Turbia-Bełżec-Janów-Józefów, kwalifikuje się do tego warunku. Natomiast trójkąt diamentowy może mieć tylko 3 boki i o określonych proporcjach, z tym, że punkt odlotowy jak i końcowy wcale nie musi się znajdować w miejscu startu.

Jak ktoś się uprze na trójkąt do diamentu, to Stany-Zamość -Pasztowa Wola (k. Iłży) - Stany wymagają "tylko" nadrobienia 22km do sektora startowego...no i ewentualnie wieczorem na dolot do domu jeśli się chce załapać na grilla. Jakby co to w Stanach jest duże pole o długości 750m ;) Tu zahaczamy o strefy radomskie i musi Nowa Dęba spać, zatem faktycznie przelot weekendowy...a nawet można napisać: sobotni.

Biorąc pod uwagę przewagę wiatrów na kierunku wschód-zachód, DCP może się okazać lepszą opcją.

Pozdrawiam, Łyku

Edit:

a tak z zupełnie innej beczki: dzisiaj rano w tv widziałem reportaż o specyficznym mikroklimacie, który panuje w klinie pomiędzy ujściem Sanu do Wisły, a Wisłą. Pozostając pod wpływem znajdujących się na drugim brzegu Gór Pieprzowych tworzy wyjątkowe warunki do uprawiania fasoli. To zapewne ta fasola zaburza wskazania wariometrów nad tamtym obszarem

heniek - 2013-12-12, 20:44

cześć Łyku
kiedyś lataliśmy trójkąt Iłża -Józefów to jest chyba 300 i to FAI

Lyku - 2013-12-12, 22:08

Cześć Heniek,

Turbia-Iłża-Józefów-Turbia, trójkąt 303km - ale nie FAI. Józefów- Turbia za krótki o 8.5km w tej konfiguracji.

Ja sobie przypominam, że był kiedyś inny Trójkąt z punktem koło Rzeszowa - teraz raczej nie do zrobienia ze względu na TMA Rzeszów, ale nie mogę sobie przypomnieć co to było. Pamiętam jedynie, że obleciał go Krzysiek Górbiel.

Pozdrawiam, Łyku

Lukasz Pantula - 2013-12-13, 10:08

Trójkąty FAI najlepiej sobie wyznaczać przez SeeYou. Tam ładnie pokazuje obszar w którym musi być trzeci wierzchołek w zależności od położenia drugiego. Jedyną niewiadomą jest pierwszy wierzchołek. Tak jak pisałem, żeby sobie wygodnie trójkąt ustawić i nie dokładać 20 km do lini startu, potrzebuje zwiększyć liczbę WPT o jakieś 30%.

Pzdr

Lyku - 2013-12-13, 11:25

Cześć,

nie posiadam SeeYou - ja macałem ekierką po mapie i wspierałem się obwiedniami stref z XCSoar'a. Myślę, że śmiało możemy zacząć dorzucać do piliku naszych PZ'tów nowe miejscowości, natomiast pod kątem przelotów warunkowych dobrze zdefiniować optymalne punkty, które wcale nie muszą być związane z charakterystycznymi punktami naziemnymi.

Jak ktoś z posiadaczy SeeYou będzie miał chwilę czasu i będzie się chciał pobawić, to proszę wrzucić propozycje :)

Pozdrawiam, Łyku

Lukasz Pantula - 2013-12-13, 12:19

Pssst.. Łyku.
Znam kogoś kto zna kogoś co ma wersję studencką SeeYou...
Jakbyco.

Pzdr

Marian - 2013-12-13, 12:33

He, he - a ja znam takiego, co zna takich, co mają klucz do jego w pełni legalnej wersji siju... :-)

Ja już zacząłem w swoim siju wrzucać punkty. Jak macie jakieś sugestie, to podrzucajcie nazwy miejscowości albo współrzędne, a ja u siebie będę to dorzucał i później wygenerujemy z tego PZ-ty dla Turbi...

Lyku - 2013-12-13, 13:42

aa..tak ...też słyszałem, że

Między Aeroklubami Rejestr Istnieje Aplikacji Nawigacyjnych.

Vex - 2013-12-15, 23:05

Damn... twórcy Enigmy by się takiego szyfru nie powstydzili ;-)
Lyku - 2013-12-16, 01:25

Dalsza analiza może nasunąć traumatyczne wspomnienia ówczesnych romantyków ciekawych Yang - epicka, niewyobrażalnie intrygująca górska mara.... Yijing - etos taoistycznych imperatyw.

Zatem Tomaszu - jaka jest odpowiedź?

Marian - 2013-12-16, 07:45

Z publikacji medialnych wynika, że Tomasz jest specjalistą Arcyksięcia od nowych smaków piwa Tyskie - to jednak wąska specjalizacja... :-)

MARIAN

ps. A może docel-powrót Biłgoraj ... 400km - kto zgadnie jak to możliwe?

Lyku - 2013-12-16, 11:06

Marian napisał/a:
Z publikacji medialnych wynika, że Tomasz jest specjalistą Arcyksięcia od nowych smaków piwa Tyskie - to jednak wąska specjalizacja... :-)

MARIAN

ps. A może docel-powrót Biłgoraj ... 400km - kto zgadnie jak to możliwe?


Marian, MARIAN'a już odgadł specjalista Arcyksięcia (albo się starał zrobić takie wrażenie) - w poprzednim poście zawarta jest kolejna zagadka ;)

p.s. DCP MetaE0 -Biłgoraj x 4, no chyba, że miałeś zamiar lecieć w drugą stronę i zapomniałeś dopisać kilka zer

Lukasz Pantula - 2013-12-16, 13:17

Marian napisał/a:
ps. A może docel-powrót Biłgoraj ... 400km - kto zgadnie jak to możliwe?


Naokoło TMA Rzeszów :)

Marian - 2013-12-16, 13:40

Słabo chłopaki ... Żeby Was publicznie nie dołować wyjaśnienie wyślę Wam na priva... Jak zechcecie, to wrzucicie...

Brak Wam szerszego spojrzenia... :-)

Lyku - 2013-12-16, 13:47

hmm...wydaje mi się, że miałeś na myśli, że brak nam widzenia tunelowego


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group