FORUM ASW Strona Główna FORUM ASW
AEROKLUB STALOWOWOLSKI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Taktyka przelotowa.
Autor Wiadomość
Paweł P. 
Paweł Przeździecki


Wiek: 50
Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 23
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-11-21, 09:39   perełka na zimowe wieczory

Witam wszystkich :)

Dla wznowienia wątku ;) zamieszczam link do prezentacji jaką opracował nie kto inny jak sam Sebastian Kawa :)
W tym miejscu WIELKIE PODZIĘKOWANIA za ten materiał, słowa, porady, oraz dzielenie się cennymi doświadczeniami :)

link z materiałami (na forum się nie zmieściło bo to prawie 5MB)
http://plar.dyndns.org/rozne/taktyka.zip

Z lotniczym pozdrowieniem :)
_________________
Paweł Przeździecki
 
     
Karol Pawlicki 

Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 191
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2010-02-21, 14:19   

Witam Wszystkich na wiosnę.


Wznawiam wątek!!! :mrgreen:
Słonko świeci czas się gotować do boju! :-P
Proponuję pierwszy termin spotkania 26go marca po południu (piątek) lub 27go przed południem u mnie w domu.
Mogłoby się to wydarzyć wcześniej - np. w jakiś weekend końcem lutego/początkiem marca - jednak tylko na zasadzie "znienacka" :shock:
W tym czasie mogę być dostępny ale dowiem się o tym z wyprzedzeniem 24 - 48 godzin. Jeśli taki układ wam odpowiada to wszyscy włączają się w stby i czekają na hasło - jeśli nie to 26 lub 27.III jak wyżej!!!
W związku z tym, że warunki lokalowe będą ograniczone dobrze byłoby aby sie zadeklarowali ci co będą. Mój adres i ewentualne wskazówki dot. dojazdu na priv!

Potrzebny mi będzie rzutnik multimedialny oraz ekran i stojak do niego. (rzutnik powinien być od Digita - ktoś może poratować resztą?)

Pozdrawiam
KP
[/scroll]
 
     
Vex 
Tomek Kalinowski


Wiek: 37
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 354
Skąd: z nienacka
Wysłany: 2010-02-21, 14:46   

Cześć!

mam taki stary ekran, niegdyś używany do wyświetlania przeźroczy :) Z braku laku, może i by się nadał. Chętnie bym pouczestniczył w dyskusji, zwłaszcza że możliwie wcześnie chciałbym polecieć na 50-tkę, a perspektywa pola mnie nie bawi :)

POZDROWIENIA!
 
     
Pawel/Digit

Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 16
Wysłany: 2010-02-23, 10:11   

Cześć!

Jak najbardziej chciałbym wziąć udział w tym spotkaniu, a termin 26/27 marca dla mnie jest idealny ;-)

Zastanawiałem się jeszcze, czy może udałoby się zebrać większą ekipę 6 marca (sobota, dzień przed walnym) i w dzień popracować trochę w hangarze przy sprzęcie, a wieczorem pogadać o przelotach, planach na najbliższy sezon itp. Sądzę, że mógłbym (na 90%) zorganizować projektor i wtedy mielibyśmy możliwość skorzystania z pomocy multimedialnych :-)
Kto planuje przyjechać 6.?

Pozdrawiam,
Paweł
 
     
AeroBart 


Wiek: 39
Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 39
Skąd: Gdańsk, EPGD, EPGI
Wysłany: 2010-02-23, 15:19   

Vex napisał/a:

...a perspektywa pola mnie nie bawi :)


Daj spokój nie ma takiej tragedii z tym polem. Jak dobrze wybierzesz to szybowca nie powinieneś uszkodzić.

Co do takich spotkań to ja też jestem chętny. Termin 26 - 27 marca jak najbardziej pasuje.
Jeśli chodzi o 6-7 marca to niestety mnie nie będzie siedzę w tym czasie w pracy.
_________________
..::AeroBart::..
 
     
Karol Pawlicki 

Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 191
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2010-02-23, 18:17   

Tak.
Jeśli chodzi o 6ty to ja jestem na dyżurze i MOŻE będę a może nie. Jak dotrę to będę przygotowany i zaczniemy, jak nie to termin proponowany. :-D
Pole mój drogi jest częścią wyczynowego latania na szybowcach - się zdarza - trzeba tylko z głową i bezpiecznie!
Zapraszam i "młodych" i "starych". Wiedza nikomu nie zaszkodzi a każdy może coś dorzucić od siebie!

Pozdróweczka
KP
 
     
Marian
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-23, 21:34   

W sobotę 6-tego jestem przed południem na lotnisku, znaczy u nas. U Beaty i Karola w końcu marca rezerwuję sobie miejsce (może być stojące :-) ). Karol, sorki, że się nie odezwałem, ale... No wiesz, robota. Nadal jestem zarobiony, ale spróbuję się z Tobą skontakować w sprawie zestawu do palmtopa i loggera, ok?

Marian
 
     
Karol Pawlicki 

Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 191
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2010-02-24, 10:27   

Hej Marianie.

Rozumiem. Sam mam ciężką wiosnę, niemniej jednak podstaweczkę już zakupiłem. 8-)
Powinna do mnie dotrzeć w tym tygodniu. Jak się spotkamy to zaprezentuję i będziecie mogli ocenić czy sie opłaca! :-D
BTW _ Łukasz/Bartek, jak tam skrzynki do akumulatorów? Zapisałem sie na KZSy w Lesznie w połowie maja - da radę mieć juz swoje aku??? ;-) kasiorka jak potrzeba czeka!
Na 6go i 7go na pewno dotrze Beata. Ja będę sie bardzo starał nawet jeśli bedę miał wolny tylko jeden dzień, ale zobaczymy! :roll:

Pozdrawiam napalonych
KP
 
     
yacek
Jacek Hirsztritt


Dołączył: 13 Wrz 2009
Posty: 71
Skąd: Ełk/Warszawa
Wysłany: 2010-02-24, 11:44   

Skoro "młodzi" również zaproszeni, to i ja się pojawię. Wymienionymi przez Karola rekwizytami do prezentacji niestety nie dysponuję, ale służę wszelką inną pomocą w razie potrzeby :-)
pozdro!!
 
 
     
Marian
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-25, 08:42   

Karol,

Sorki za utrudnienia w dostępie. Możesz mi wysłać na priva maila, którego wysyłałeś w sprawie podstawki? Skoro Ci wysyłają, to zapewne skumali o co chodzi :-) Długo na to czekałeś?

Pozdr.

Marian
 
     
Paweł P. 
Paweł Przeździecki


Wiek: 50
Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 23
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-03-07, 22:03   

Cześć :)

Niestety 6-7 marca nie mogłem być obecny w klubie a co za tym idzie nie moglem też uczestniczyć w wykładzie dotyczącym taktyki przelotowej autorstwa Beaty i Karola Pawlickich.
Mam pytanie czy istnieje szansa powtórzenia tego wykładu i ewentualny dostęp do materiałów?

p.s. W tym miejscu wielkie dzięki Wam obojgu i wszystkim pomocnikom za wkład i trud ich przygotowania :)

Z lotniczym pozdrowieniem :-)
Małgosia i Paweł Przeździeccy
_________________
Paweł Przeździecki
 
     
Karol Pawlicki 

Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 191
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2010-03-09, 08:11   

Paweł.

"Wykład" to raczej zbyt wielkie słowo :mrgreen: . Zresztą musieliśmy przerwać po 2 godzinach bo nam się juz zaczęło plątać ;-) - a zdaje się że w międzyczasie upadło kilka podstawowych zasad latania wpajanych uczniom na etapie początkowym :shock: . Trzeba to było "rozpuścić" i przespać. Materiały wszystkie, które udało mi się zebrać są oczywiście do wzięcia w każdej chwili (najlepiej prosto na swojego paluszka). Spotkanie następne planowane u mnie powinno się odbyć, ale zaznaczam, że wybieram się 24/25 do Stalowej z silnym zamiarem oderwania się od ziemii i jak mi się uda to zostanę też na 26go i dopiero 27my sie spotkamy.

Pozdrawiam cumulusowo :lol:
 
     
Karol Pawlicki 

Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 191
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2010-03-24, 08:02   

Heja.

Ponieważ w piątek zamierzam być na lotnisku a w sobotę będą prace przy szybowcach, więc sądzę, że nasza pogadanka wisi właśnie w próżni. Opcji możliwych jest kilka:
1) w piątek (jeśli się nas kilku zbierze) możemy pogwarzyć wieczorem na lotnisku,
2) przekładamy to na inny termin
3) ewentualnie czwartek wieczorem u mnie.

Sobota odpada bo mnie już w Turbii nie będzie, w niedzielę jestem zajęty.
Kwiecień jast bardzo ciężki, bo wyjeżdżam do Stanów i mam bardzo mało wolnego, więc tylko z łapanki!!!

Pozdrawiam
KP
 
     
Marian
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-26, 14:12   

No ja niestety (albo stety) będę w weekend w Warszawie na Walnym AP. Dopiero po Świętach pewnie wpadnę na lotnisko. Trudno, trzeba będzie sobie poczytać :-)

Karol - twoje przyssawki dzięki Łukaszowi są już w drodze... Damy znać jak dojdą...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 9