FORUM ASW Strona Główna FORUM ASW
AEROKLUB STALOWOWOLSKI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zawody
Autor Wiadomość
Andrzej Moskal 
Andrzej Moskal


Wiek: 52
Dołączył: 06 Paź 2010
Posty: 45
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: 2012-02-25, 17:17   

Witam wszystkich i przłączam się do dyskusji
Odpowiedź na Darka zagadkę.
1. Obecne logo ASW to logo które zostało zaprojektowane na Mistrzostwa Polski w klasie otwartej które odbyły się w Stalowej Woli w roku 1987. Autor projektu prawdopodobnie nie jest znany.
2. Barwy na logo to: czerwono białe - brawy polski, żólto niebieskie - brawy aeroklubu polskiego, czarno czerwone - barwy Stalowwej Woli
Tak mi się wydaje.
Do tej pory podoba mi się logo Vex-a
Może uda mi się również coś spłodzić.
_________________
Pozdrawiam
Andrzej Moskal
 
     
DL 

Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 114
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: 2012-02-25, 18:27   

Brawo Panie Andrzeju.Wygrał Pan uścisk dłoni Prezesa.

Wobec tego, skoro jest to logo Mistrzostw Polski i było u nas używane w trakcie SMP '89, SMP '92 to może trzeba kontynuować tradycję tak aby nasze lotnisko kojarzyło się właśnie z tym znakiem. Myślę że błędem było zapomnieć o tym w 2010 roku ale teraz da się to naprawić.

W pytaniu o barwy chodziło o to że w większości projektów dominuje żółto-niebieski a nie barwy Stalowej Woli czyli czerwony+ czarny.

Osobiście podobają mi się oba ostatnie projekty ale:
w pierwszym nie te kolory,
w drugim za dużo elementów (po co ten kontur polski ???). Wyobraźcie sobie te najmniejsze elementy znaku na koszulce lub czymś innym gdzie całkowite wymiary całego nadruku to około 10x10 cm.
Ja jestem za powrotem do tradycji. Eksponujmy to co tak naprawdę kojarzy się z naszym klubem.
 
     
Andrzej Moskal 
Andrzej Moskal


Wiek: 52
Dołączył: 06 Paź 2010
Posty: 45
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: 2012-02-25, 19:00   

Widzę z okna że się u Prezesa świeci może podejdę od razu odebrać nagrodę...
Jestem bardzo za powrotem do tradycji, mamy świetne logo i trzeba go wykorzystać jako główny (dominujący) element, ew. dodać aktulny tekst. Proponuję aby utalentowani koledzy jak wyżej przedstawili nowe propozycje kierując się tą zasadą.
Może należałoby udostępnić gdzieś "czyste logo" aby wszyscy mogli skorzystać.
Takie jest moje zdanie, a co na to inni.
_________________
Pozdrawiam
Andrzej Moskal
 
     
Paweł Karelus 

Wiek: 29
Dołączył: 18 Kwi 2011
Posty: 27
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2012-02-25, 19:25   

Troszkę przerobione logo Tomka (mam nadzieję, że się nie obrazisz :-P ).

 
     
Andrzej Moskal 
Andrzej Moskal


Wiek: 52
Dołączył: 06 Paź 2010
Posty: 45
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: 2012-02-25, 19:35   

Wykorzystanie dotychczasowego loga ASW jak wyżej bardzo mi się podoba, ale nie gaśmy również innych propozycji, im więcej tym lepiej.
_________________
Pozdrawiam
Andrzej Moskal
 
     
Marian 
Marian


Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 429
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-02-25, 19:38   

Ja jednak uważam, że obecne logo ASW to jedna sprawa, a logo na zawody druga. Można się tylko cieszyć, że logo zawodów sprzed lat stało się oficjalnym logo Aeroklubu. Dlatego też wydaje mi się, że należałoby zamienić logo ASW na kontur Portu. Co do samej wielkości logo, to nie zakładałbym z góry, że ma być małe. Możemy np. umieścić je na plecach, a z przodu logo ASW.
_________________

 
     
Paweł Karelus 

Wiek: 29
Dołączył: 18 Kwi 2011
Posty: 27
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2012-02-25, 20:29   

Połączenie logo Piotrka i logo Tomka. ;-)

 
     
Andrzej Moskal 
Andrzej Moskal


Wiek: 52
Dołączył: 06 Paź 2010
Posty: 45
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: 2012-02-25, 20:37   

Zgadzam się również z Marianem - i podtrzymuję że projektanci nie powinni mieć ograniczeń
_________________
Pozdrawiam
Andrzej Moskal
 
     
DL 

Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 114
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: 2012-02-25, 22:37   

"Logo ma być przede wszystkim czytelne i łatwo rozpoznawalne, i dlatego powinno mieć niezbyt skomplikowane kształty oraz niewielką liczbę kolorów." http://pl.wikipedia.org/wiki/Logo

Nie chodzi o to aby komuś coś ograniczać. Bardzo dobrze że w końcu coś się ruszyło i widać efekty. Ale trzeba nad nimi dyskutować. Celem jest uzyskanie w pełni funkcjonalnego efektu tej dyskusji. Problem w tym że temat jest tu od 8 stycznia a dyskusja zaczeła się 23 lutego.

Polecam temat na szybowcach "Gifty na zawodach". Padł tam ciekawy pomysł na pamiątkę. Podoba mi się i chętnie bym go wykorzystał. Ale obawiam się że niektóre projekty nie będą wyglądały dobrze w rozmiarze 15x15 mm. A jeśli zechcemy zrobić pamiątki gdzie jedyną metodą naniesienia loga jest grawerowanie lub piaskowanie itp. to czy dany projekt będzie wtedy dobrze wyglądał ?? Dobry projekt musi dać się dostosować do potrzeb i nadal wyglądać atrakcyjnie i subtelnie.

Jeszcze jedno. Głównym tematem są Mistrzostwa Polski i to tą imprezę mamy promować. KZS to tylko dodatek do SMP. Nie widzę powodu aby KZS były uwzględnione w projekcie.
 
     
Piotr Chuchmała 

Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 34
Skąd: Ostrowiec
Wysłany: 2012-02-26, 00:18   

Ja się przyznaję bez bicia, że temat zobaczyłem dopiero wczoraj (pewnie przez natłok obowiązków) i wczoraj odpowiedziałem. Co do loga ASW to nie byłem pewien, czy można je wykorzystać przy SMP. Może jestem lamerem w tej kwestii, ale wydaje mi się, że logo aeroklubu sensu stricte nie powinno być wykorzystywane w zawodach rangi Mistrzostw Polski. Można nawiązywać poprzez barwy, symbole ale nie poprzez samo logo. To oczywiście tylko moje zdanie.
Dobrze, że dyskusja w końcu ruszyła :). Wszyscy mam nadzieje jesteśmy otwarci na propozycje i zmiany. Zmiana kolorów, czy wyrzucenie konturu Polski to nie problem. Jeśli macie jakiś pomysł, a nie potrafcie go zwizualizować na kompie to piszcie, wrzucajcie skany odręcznych bazgrołów - wszystko może się przydać.

PS jeśli chodzi o kolory to sugerowałem się tymi z logo ASW :-)
ehhh człowiek całe życie się uczy... w moim mieście oficjalne barwy hutnicze to pomarańczowo czarne, a tu okazuje się, że powinny być amarantowo* czarne :-D

* wersja dla facetów: amarantowy = czerwony :mrgreen:
 
     
Marian 
Marian


Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 429
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-02-26, 12:03   

Wydaje mi się, że logo powinno zawierać:

1/ Motyw trzech szybowców kojarzących się z SeeYou

2/ Charakterystyczny motyw ASW, czyli kontury portu tyle, że mniejsze niż na ostatniej propozycji

3/ Napis "SMP 15M 2012" (proponuję pod śladem dolnego szybowca)

Reszta to opisy, które w różnych konfiguracjach mogłyby towarzyszyć "logu", ale nie były jego elementem.

Co do konturów Polski, to mnie się to akurat podoba (po uzupełnieniu o Półwysep Helski), przy czym nie upierałbym się, żeby szybowce mieściły się wewnątrz obrysu...

Pozdrawiam

Marian
_________________

 
     
Vex 
Tomek Kalinowski


Wiek: 37
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 354
Skąd: z nienacka
Wysłany: 2012-02-26, 12:56   

 
     
Paweł Karelus 

Wiek: 29
Dołączył: 18 Kwi 2011
Posty: 27
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2012-02-26, 13:16   

Ja mam jeszcze takie dwie propozycje:



 
     
DL 

Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 114
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: 2012-02-26, 15:00   

Widzę że się Panowie rozkręcili. To bardzo dobrze bo już jest z czego wybierać a pomysły są fajne.
Poniżej propozycje Andrzeja. O coś takiego właśnie mi chodziło :-D .







 
     
Vex 
Tomek Kalinowski


Wiek: 37
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 354
Skąd: z nienacka
Wysłany: 2012-02-26, 17:00   

Brawo Andrzej! Bardzo mi się podobają te loga.

Po konsultacjach z Prezesem M uznaliśmy ze najciekawiej będzie połączyć loga 1 i 2, a ewentualne napisy robić np. pod spodem oddzielnie. Takie logo samo w sobie jest super i wymiarami nadaje się również do nadrukowywania na gifty.

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 9