FORUM ASW Strona Główna FORUM ASW
AEROKLUB STALOWOWOLSKI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Vex
2013-11-28, 09:19
BEZMIECHOWA - I Wyjazd ASW (02-10.11.2013)
Autor Wiadomość
Vex 
Tomek Kalinowski


Wiek: 37
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 354
Skąd: z nienacka
Wysłany: 2013-07-18, 19:32   BEZMIECHOWA - I Wyjazd ASW (02-10.11.2013)

Cześć!

część z Was może już słyszała, a część może dowiaduje się właśnie teraz, że od jakiegoś czasu z Łukaszem i Marianem chodził nam po głowie pomysł realizacji zeszłorocznego planu, zgrupowanego, zorganizowanego wyjazdu ASW na Bezmiechową. W tym sezonie stało się to realne, a pierwsze kroki organizacyjne zostały poczynione. Nasza grupa jest już oficjalnie zapowiedziana oraz wstępnie mamy zarezerwowany termin.

Z tematów istotnych:

- Termin pobytu 02-10 listopada 2013 r.
- Aby wszyscy mogli sensownie polatać, wyjazd jest przewidziany na ok. 10-12 osób.
- Termin zgłoszeń organizacyjnie ograniczony do 4 sierpnia 2013. Do tego czasu musimy dać odpowiedź ile nas będzie. Po tym terminie nie możemy zagwarantować miejsca dla wszystkich chętnych, ale będziemy się starać ;-)
- Wyjazd adresowany głównie do osób posiadających już jakieś doświadczenie szybowcowe
- Obowiązuje wpisowe w wysokości 100 zł potwierdzające rezerwację miejsca. Wpisowe w całości zostanie przekazane na poczet lotów uczestnika na miejscu.
- Zakwaterowanie będziemy organizować jak już będziemy mieli określoną listę osób, ale nie powinno być z tym większego problemu. Najprawdopodobniej będą to pokoje 4 i 6 osobowe w ośrodku na górze. Cena za noc od osoby: 44 zł pierwsza noc i 37 zł kolejne.
- Wyżywienie i napoje we własnym zakresie ;-)
- Transport we własnym zakresie, ale zapewne będziemy starali się jakoś sensownie rozlokować po dostępnych samochodach.

Jeśli ktoś nie może uczestniczyć w całym wyjeździe, jest również opcja dojazdu np. na kilka dni w weekendy lub w tygodniu.

Koszty latania:

- Godzina lotu szybowca 60 zł
- Strzał z windy 20 zł

...i z kosztów to tyle niezależnie czy lot instruktorski czy samodzielny. Brak składek, wpisowych i innych dodatkowych/zmiennych opłat.


Jako że jest to nasz pierwszy taki wyjazd, myślę że nie ma sensu póki co mówić o planach lotniczych. Na pewno będziemy chcieli zrobić tyle ile się da, ale przede wszystkim będziemy chcieli się skupić na nauce elementów charakterystycznych dla lotów górskich np. lądowaniu pod stok.

Ze wstępnego wywiadu, sprzętu na Bezmiechowej jest pod dostatkiem. Z dwumiejscówek: Puchacz, Bocian i dwa PW-6. Jednomiejscówek też trochę jest. Rozważamy również zabranie jednego z naszych szybowców, ale decyzja zostanie podjęta w późniejszym terminie i będzie uzależniona od zasadności takiej operacji. Z dodatkowych ciekawostek, jest duża szansa, że na miejscu opieką instruktorską czule obejmie nas nasz Kolega Instruktor Paweł Homa :-D

Chęć uczestnictwa potwierdzacie wpłatą wpisowego i jak to zwykle niestety w życiu bywa - kto pierwszy ten lepszy ;-)


Dane konta do wpłaty wpisowego poniżej:

Tomasz Kalinowski
mBank: 51 1140 2004 0000 3602 5244 3106
Tytułem: Bezmiechowa 2013 - [imię nazwisko]


W razie wątpliwości kontakt to KOWy ( Komitetu Organizacyjnego Wyjazdu ):
Tomek: tomasz.kalinowski (małpa) list.pl
Marian: marian.stalwol (małpa) gmail.com
Łukasz: lukasz.pantula (małpa) gmail.com


P.S. Gdyby ktoś miał wątpliwości to jedziemy o tam:

http://www.youtube.com/watch?v=_JNg9zwvDkI
http://www.youtube.com/watch?v=EuKpb2phWJo
http://www.youtube.com/watch?v=ijoy_Q14hbI
http://www.youtube.com/watch?v=SqzN4D_hd40
Ostatnio zmieniony przez Vex 2013-11-28, 08:55, w całości zmieniany 21 razy  
 
     
Vex 
Tomek Kalinowski


Wiek: 37
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 354
Skąd: z nienacka
Wysłany: 2013-07-18, 19:33   

Lista potwierdzonych uczestników:

1. Tomek
2. Marian
3. Łukasz
4. Jacek Hirsztritt
5. Mateusz Wdowiak
6. Piotr Łyczek
7. Tymon Mroczkowski
8. K B Pawliccy
9. Janek Gramatyka
10. Marek Baran
Ostatnio zmieniony przez Vex 2013-08-10, 11:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Vex 
Tomek Kalinowski


Wiek: 37
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 354
Skąd: z nienacka
Wysłany: 2013-08-04, 23:22   

Powoli zamykamy listę uczestników. Jest to spowodowane koniecznością przesłania na Bezmiechową ilości uczestników zgrupowania. Jeśli ktoś jeszcze ma ochotę dołączyć prosimy o pilny kontakt do końca tygodnia.
 
     
Karol Pawlicki 

Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 191
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2013-09-12, 08:46   

Czołem Tomku.

Mamy jakieś informacje, czy wyjazd będzie w jakiś sposób zakłócony przez zaistniałą w Bezmiechowej sytuację, czy też pozostajemy przy starym planie?
Myśleliśmy już czy zabieramy jakieś ptaki?

Pozdrawiam
KP
_________________
Dyskusja w zależności od interlokutora polega na wymianie poglądów, ciosów lub strzałów. Nigdy nie dyskutuj z debilem, bo najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.
 
     
Vex 
Tomek Kalinowski


Wiek: 37
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 354
Skąd: z nienacka
Wysłany: 2013-09-12, 09:56   

Hej,

Rozmawiałem dzisiaj z Panią Marysią Petką z Bezmiechowej ( Kierowniczką ds. Administracyjnych ). Wyjazd jest jak najbardziej aktualny. Wojtek dochodzi do zdrowia na zwolnieniu, ale w jego zastępstwie jest Marek Błoch. Jedyna zmiana jest taka, że ze sprzętu dwumiejscowego odpadły dwie PW-6. Do dyspozycji jest Puchacz i Bocian. Pod rozwagę możemy poddać opcję zabrania swojego sprzętu. Z tego co mi mówił jeszcze Wojtek, za hangarowanie nie pobierają dodatkowych opłat.

Można by się również zastanowić ile osób będzie chciało mieszkać na miejscu w ośrodku i zrobić rezerwację pokoi. Koszty noclegów w wiadomości powyżej.
 
     
Karol Pawlicki 

Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 191
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2013-09-12, 13:28   

Latałem tam 2 lata temu na Boćku.
Super szybowiec do lotów w Bezmiechowej.
Pytam o ptaki, bo swojego nie zabiorę z powodu braku zaczepu do windy.
Z tego wyłania się raczej obraz taki, że problem może być z dwumiejscówką. Jednomiejscowych raczej nie powinno zabraknąć, chociaż jak pogoda dopisze to może być tłoczno. Nas 10 lub więcej, jak zwali się jakaś inna grupa to będzie wesoło.
A co do spania to chyba wszyscy byśmy tam spali. Tak rozumiałem pierwszego maila. W końcy to już późna jesień będzie i zimno jak pierun. :roll:

Pozdrawiam
KP
_________________
Dyskusja w zależności od interlokutora polega na wymianie poglądów, ciosów lub strzałów. Nigdy nie dyskutuj z debilem, bo najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.
 
     
Marian 
Marian


Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 429
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-09-12, 15:49   

Myślę, że możemy myśleć o naszym Puchaczu (o tej porze raczej już będzie stał bezczynnie w hangarze) oraz o jednym z Piratów. Można też się podpytać kto przed nami tam będzie i czy w razie czego nie zostawiłby nam swojej dwumiejscówki. Wreszcie można się podpytać w Jarosławiu - mają zdaje się Bociana, a wydaje mi się, że Bocian byłby najlepszy...
_________________

 
     
Karol Pawlicki 

Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 191
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2013-09-12, 17:12   

Popytać nie zawadzi. Boję się jedynie, że cenowo może być słabo.
Ostatecznie jeśli tam będzie Puchacz i Bocian, a nam udałoby sie jeszcze dobrać Puchacza to będzie nawet z górką. W końcu trzeba to też obsadzić instruktorstwem. Beata może będzie chociaż przez kilka dni to coś pomoże. Tylko... tam musi być szybowiec ze SPRAWNYM hamulcem na koło!!! Inna opcja w grę nie wchodzi...Czyli musimy popraować nad naszymi ptakami...
Teraz zaś czas już pomyśleć o planach szkoleniowych na ten wyjazd. Od tego będzie przecież zależało bardzo co będzie nam potrzebne. Pewnie wszyscy by chcieli grawitację (jeśli się da) oraz żagla. Przynajmniej oficjalnie - osobiście pożagliłem już i w Bezmiechowej, i w Prewidzy, i we Francji ale wpisu nie mam :mrgreen: . Trzeba by się zorientować ile to lotów będzie. Chociaż nie wiem czy w dzisiejszych czasach taki wpis w ogóle istnieje??? Lądowanie nie jest jakieś dramatyczne. Ostatnio po 2 lotach z instruktorem zrobiłem potem 8 strzałów z balastem 8-)
No i oczywiście , jak tylko pogoda pozwoli każdy by chciał pożaglować samodzielne :lol:
Może Jasiu weźmie K8 - to jest idealny szybowiec do żagla!!! Jakbym miał zaczep to bym zabrał swojego...ale nie mam :cry:
Ja jadę Jeepem. Nie wiem na ile dni się zjawi Beata, ale raczej tylko weekendowo z dziećmi. Więc prawdopodobnie mam dużo miejsca w aucie i solidny uciąg na haku :-P

Pozdro
KP
_________________
Dyskusja w zależności od interlokutora polega na wymianie poglądów, ciosów lub strzałów. Nigdy nie dyskutuj z debilem, bo najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.
 
     
Lyku 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Sie 2010
Posty: 194
Wysłany: 2013-09-13, 13:09   

Karol Pawlicki napisał/a:

Teraz zaś czas już pomyśleć o planach szkoleniowych na ten wyjazd. Od tego będzie przecież zależało bardzo co będzie nam potrzebne. Pewnie wszyscy by chcieli grawitację (jeśli się da) oraz żagla. Przynajmniej oficjalnie - osobiście pożagliłem już i w Bezmiechowej, i w Prewidzy, i we Francji ale wpisu nie mam :mrgreen: . Trzeba by się zorientować ile to lotów będzie. Chociaż nie wiem czy w dzisiejszych czasach taki wpis w ogóle istnieje??? Lądowanie nie jest jakieś dramatyczne. Ostatnio po 2 lotach z instruktorem zrobiłem potem 8 strzałów z balastem 8-)

KP


Hej,

wpis istnieje - do książki. W czerwcu tego roku zrobiłem żagiel instruktorski na ŻARze. Wg. planu szkolenia, 2h instruktorskiego + 5h samodzielnie i dostajemy uprawnienie. Z tego co pamiętam nie ma wymogu dotyczącego ilości lotów. Ja zrobiłem 2:45h na Puchaczu w dwóch lotach i w karcie szkolenia wpisali mi zakończenie instruktorskiego i dopuszczenie do samodzielnego. Żabicki powiedział, że jeszcze 5h może być w jednym locie i szkolenie zakończone.

Pozdrawiam, Łyku
 
     
Vex 
Tomek Kalinowski


Wiek: 37
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 354
Skąd: z nienacka
Wysłany: 2013-09-17, 14:54   

Czołem!

dzisiaj ostatecznie potwierdziliśmy nasz pobyt w AOS Bezmiechowa dla grupy 10 osobowej. Zarezerwowane mamy również w ośrodku "na górze" dwa pokoje - 4 i 6 osobowy.

Keep in touch
T.
 
     
heniek

Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 140
Wysłany: 2013-09-20, 22:43   

wyŻarzyłem się dzisiaj i było pięknie wprawdzie podstawa tylko 1150 m ale nosiło nież :-P le i wspaniałe widoki
 
     
Gość

Wysłany: 2013-09-20, 23:59   

A Bezmiechowa Heniu. Dlaczego się nie zapisałeś?
 
     
Marian 
Marian


Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 429
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-10-16, 11:19   

Najnowsze newsy:

- na miejscu są trzy dwumiejscówki - Bocian, Puchacz i PW6 (plus jeszcze będzie Bocian z Krosna, więc jest opcja dodatkowa)

- z jednomiejscówek są trzy Piraty

- będzie co najmniej dwóch instruktorów

- starty grawitacyjne - dla ludzi z licencją 2+2, dla uczniów 3+3

- żagiel - 2h z instruktorem w co najmniej dwóch lotach + 4h samodzielnie

Co będzie robione zależy od pogody danego dnia - nie ma kolejności zadań, rządzi pogoda.

Start z lin gumowych - jak będą odpowiednie do tego warunki. Możliwa Salamandra, ale można też Boćkiem.

Pozdrawiam

Marian
_________________

 
     
Lyku 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Sie 2010
Posty: 194
Wysłany: 2013-10-17, 09:27   

Hej Marian,

mógłbyś podać namiary na osobę koordynującą nasz przyjazd z Bezmiechowej? Chcę się dowiedzieć czy uznają mi żagiel instruktorski na podstawie wpisu lotów do książki, czy też muszę załatwić kopię karty szkolenia z ŻARu.

Jeśli tak - być może wystarczyłby mi 1 lot 1-1,5h instruktorski zapoznawczy co odciążyłoby niejako kolejkę.

Pozdrawiam, Łyku
 
     
Marian 
Marian


Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 429
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-10-17, 09:34   

Chyba z tym nie będzie problemu, ale wyślę Ci na priva namiary.
_________________

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10