FORUM ASW Strona Główna FORUM ASW
AEROKLUB STALOWOWOLSKI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Może by tak trójkącik?
Autor Wiadomość
Lyku 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Sie 2010
Posty: 194
Wysłany: 2013-12-11, 20:58   

Hej,

no nie do końca tak Łukasz. Przelot do złotej odznaki to nie problem - kryterium jest tylko odległość (co najmiej 300km). Zatem każda konfiguracja - również klasycznych wieloboków jak wspomniany przeze mnie Turbia-Bełżec-Janów-Józefów, kwalifikuje się do tego warunku. Natomiast trójkąt diamentowy może mieć tylko 3 boki i o określonych proporcjach, z tym, że punkt odlotowy jak i końcowy wcale nie musi się znajdować w miejscu startu.

Jak ktoś się uprze na trójkąt do diamentu, to Stany-Zamość -Pasztowa Wola (k. Iłży) - Stany wymagają "tylko" nadrobienia 22km do sektora startowego...no i ewentualnie wieczorem na dolot do domu jeśli się chce załapać na grilla. Jakby co to w Stanach jest duże pole o długości 750m ;) Tu zahaczamy o strefy radomskie i musi Nowa Dęba spać, zatem faktycznie przelot weekendowy...a nawet można napisać: sobotni.

Biorąc pod uwagę przewagę wiatrów na kierunku wschód-zachód, DCP może się okazać lepszą opcją.

Pozdrawiam, Łyku

Edit:

a tak z zupełnie innej beczki: dzisiaj rano w tv widziałem reportaż o specyficznym mikroklimacie, który panuje w klinie pomiędzy ujściem Sanu do Wisły, a Wisłą. Pozostając pod wpływem znajdujących się na drugim brzegu Gór Pieprzowych tworzy wyjątkowe warunki do uprawiania fasoli. To zapewne ta fasola zaburza wskazania wariometrów nad tamtym obszarem
 
     
heniek

Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 140
Wysłany: 2013-12-12, 20:44   

cześć Łyku
kiedyś lataliśmy trójkąt Iłża -Józefów to jest chyba 300 i to FAI
 
     
Lyku 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Sie 2010
Posty: 194
Wysłany: 2013-12-12, 22:08   

Cześć Heniek,

Turbia-Iłża-Józefów-Turbia, trójkąt 303km - ale nie FAI. Józefów- Turbia za krótki o 8.5km w tej konfiguracji.

Ja sobie przypominam, że był kiedyś inny Trójkąt z punktem koło Rzeszowa - teraz raczej nie do zrobienia ze względu na TMA Rzeszów, ale nie mogę sobie przypomnieć co to było. Pamiętam jedynie, że obleciał go Krzysiek Górbiel.

Pozdrawiam, Łyku
 
     
Lukasz Pantula 
Lukasz Pantula


Wiek: 38
Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 279
Skąd: Warszawa/Sonina
Wysłany: 2013-12-13, 10:08   

Trójkąty FAI najlepiej sobie wyznaczać przez SeeYou. Tam ładnie pokazuje obszar w którym musi być trzeci wierzchołek w zależności od położenia drugiego. Jedyną niewiadomą jest pierwszy wierzchołek. Tak jak pisałem, żeby sobie wygodnie trójkąt ustawić i nie dokładać 20 km do lini startu, potrzebuje zwiększyć liczbę WPT o jakieś 30%.

Pzdr
Ostatnio zmieniony przez Lukasz Pantula 2013-12-13, 12:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Lyku 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Sie 2010
Posty: 194
Wysłany: 2013-12-13, 11:25   

Cześć,

nie posiadam SeeYou - ja macałem ekierką po mapie i wspierałem się obwiedniami stref z XCSoar'a. Myślę, że śmiało możemy zacząć dorzucać do piliku naszych PZ'tów nowe miejscowości, natomiast pod kątem przelotów warunkowych dobrze zdefiniować optymalne punkty, które wcale nie muszą być związane z charakterystycznymi punktami naziemnymi.

Jak ktoś z posiadaczy SeeYou będzie miał chwilę czasu i będzie się chciał pobawić, to proszę wrzucić propozycje :)

Pozdrawiam, Łyku
 
     
Lukasz Pantula 
Lukasz Pantula


Wiek: 38
Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 279
Skąd: Warszawa/Sonina
Wysłany: 2013-12-13, 12:19   

Pssst.. Łyku.
Znam kogoś kto zna kogoś co ma wersję studencką SeeYou...
Jakbyco.

Pzdr
 
     
Marian 
Marian


Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 429
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-12-13, 12:33   

He, he - a ja znam takiego, co zna takich, co mają klucz do jego w pełni legalnej wersji siju... :-)

Ja już zacząłem w swoim siju wrzucać punkty. Jak macie jakieś sugestie, to podrzucajcie nazwy miejscowości albo współrzędne, a ja u siebie będę to dorzucał i później wygenerujemy z tego PZ-ty dla Turbi...
_________________

 
     
Lyku 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Sie 2010
Posty: 194
Wysłany: 2013-12-13, 13:42   

aa..tak ...też słyszałem, że

Między Aeroklubami Rejestr Istnieje Aplikacji Nawigacyjnych.
Ostatnio zmieniony przez Lyku 2013-12-16, 00:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Vex 
Tomek Kalinowski


Wiek: 37
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 354
Skąd: z nienacka
Wysłany: 2013-12-15, 23:05   

Damn... twórcy Enigmy by się takiego szyfru nie powstydzili ;-)
 
     
Lyku 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Sie 2010
Posty: 194
Wysłany: 2013-12-16, 01:25   

Dalsza analiza może nasunąć traumatyczne wspomnienia ówczesnych romantyków ciekawych Yang - epicka, niewyobrażalnie intrygująca górska mara.... Yijing - etos taoistycznych imperatyw.

Zatem Tomaszu - jaka jest odpowiedź?
 
     
Marian 
Marian


Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 429
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-12-16, 07:45   

Z publikacji medialnych wynika, że Tomasz jest specjalistą Arcyksięcia od nowych smaków piwa Tyskie - to jednak wąska specjalizacja... :-)

MARIAN

ps. A może docel-powrót Biłgoraj ... 400km - kto zgadnie jak to możliwe?
_________________

 
     
Lyku 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Sie 2010
Posty: 194
Wysłany: 2013-12-16, 11:06   

Marian napisał/a:
Z publikacji medialnych wynika, że Tomasz jest specjalistą Arcyksięcia od nowych smaków piwa Tyskie - to jednak wąska specjalizacja... :-)

MARIAN

ps. A może docel-powrót Biłgoraj ... 400km - kto zgadnie jak to możliwe?


Marian, MARIAN'a już odgadł specjalista Arcyksięcia (albo się starał zrobić takie wrażenie) - w poprzednim poście zawarta jest kolejna zagadka ;)

p.s. DCP MetaE0 -Biłgoraj x 4, no chyba, że miałeś zamiar lecieć w drugą stronę i zapomniałeś dopisać kilka zer
 
     
Lukasz Pantula 
Lukasz Pantula


Wiek: 38
Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 279
Skąd: Warszawa/Sonina
Wysłany: 2013-12-16, 13:17   

Marian napisał/a:
ps. A może docel-powrót Biłgoraj ... 400km - kto zgadnie jak to możliwe?


Naokoło TMA Rzeszów :)
 
     
Marian 
Marian


Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 429
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-12-16, 13:40   

Słabo chłopaki ... Żeby Was publicznie nie dołować wyjaśnienie wyślę Wam na priva... Jak zechcecie, to wrzucicie...

Brak Wam szerszego spojrzenia... :-)
_________________

 
     
Lyku 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Sie 2010
Posty: 194
Wysłany: 2013-12-16, 13:47   

hmm...wydaje mi się, że miałeś na myśli, że brak nam widzenia tunelowego
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 10