FORUM ASW Strona Główna FORUM ASW
AEROKLUB STALOWOWOLSKI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jesień 2012
Autor Wiadomość
Marian 
Marian


Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 429
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-08-30, 12:48   Jesień 2012

Żeby już nie mieszać z innymi tematami, a zwłaszcza nie zaśmiecać "Celności", odpalam wątek pod tytułem "Jesień 2012".

Zawody na celność są oczywiście ważne, ale przed nimi jeszcze prawie sześć tygodni, a we wrześniu trafiają się warunki do robienia warunków (sic!) do Srebrnej (osobiście zrobiłem pięć godzin we wrześniu, a znam takiego co zrobił przelot), nie mówiąc już o doskonaleniu celności, holach i zwykłych lotach na termikę. Szybowce są, więc jest w czym wybierać, a Planowaniu cicho...

Po drugie, po zawodach na celność możnaby pomyśleć o jakiejś wyprawie w góry (z szybowcami oczywiście). Można pomyśleć o zabraniu Puchacza i Juniora na Żar albo na Bezmiechową w drugiej połowie października. Wyjazd mógłby być na tudzień lub nieco krócej, dobrze byłoby mieć własnego instruktora z odpowiednimi uprawnieniami (loty żaglowe) i zebrać się w 7 - 10 osób. Co Wy na to???

Pozdrawiam

Marian

ps: aha - jak ktoś ma napisać, że jest mu strasznie szkoda ale nie może, to lepiej niech nic nie pisze :-)
_________________

 
     
mateuszwdowiak 


Wiek: 38
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 32
Wysłany: 2012-08-30, 13:12   

Ja we wrześniu spróbuję się pojawić na 2 weekendy, a co do tego wypadu w góry, uważam że świetny pomysł. Od razu chętnie się na to piszę, tylko bardzo bym prosił o jakieś wcześniejsze ustalenie z góry terminów (urlop)
 
 
     
Vex 
Tomek Kalinowski


Wiek: 37
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 354
Skąd: z nienacka
Wysłany: 2012-08-30, 19:15   

Co prawda z urlopu już się wyprztykałem, ale mimo wszystko nie napiszę, że nie mogę... bardzo chętnie wybrał bym się, tym razem może na Bezmiechową chociażby tylko na weekend...
 
     
Lyku 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Sie 2010
Posty: 194
Wysłany: 2012-08-30, 19:52   

Ja również - niestety tylko weekend. Jeśli chodzi o moje preferencje to wskazują one na ŻAR. Żagiel żagielkiem, ale falą byśmy również nie pogardzili, co?

złyk
 
     
DL 

Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 114
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: 2012-09-05, 15:47   

Przez cały wrzesień jest możliwość latania szkolnego. Darek zostaje u nas jeszcze miesiąc i czeka na chętnych a ja czekam na informacje o Waszych planach.

Plany na wrześniowe weekendy.

07-09.09 – Automobilklub organizuje u nas Zlot Trakerski. Imprezę robią własnymi siłami jednak trzeba się liczyć z ograniczeniami w dostępności części terenu lotniska. Loty w tych dniach będą możliwe. Jednomiejscówki raczej bez ograniczeń, Puchacz + Puchatek muszą popracować na siebie. Planujemy zrobić małą wystawę sprzętu jak to przy takich okazjach. Potrzebne będzie kilka osób chętnych do pomocy.

15-16.09 – Mistrzostwa Polski modeli swobodnie latających. Loty możliwe jednak z ograniczeniami jak to przy tego typu imprezach.

23.09 – w Stalowej Woli organizowana jest impreza pod nazwą „Piknik Industrialny” jest to dla nas okazja do promocji Aeroklubu i musimy z niej skorzystać. Potrzeba będzie około 5 osób do pomocy.

27-30.09 – Balonowe Babie Lato – Jest dla nas bardzo ważne aby impreza się udała. Potrzebnych będzie około 6 osób do pomocy. Przewiduje możliwość lotu balonem dla osób pomagających. W praktyce chodzi o dwa dni 28 i 29.
 
     
Vex 
Tomek Kalinowski


Wiek: 37
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 354
Skąd: z nienacka
Wysłany: 2012-09-07, 18:19   

Hej!

rozmawiałem z kolegą z pracy, który dosyć często bywa(ł) na Bezmiechowej i zdecydowanie poleca tamte okolice. W zasadzie w stosunku do Żaru ma same zalety, od ładniejszego położenia, po długość stoku ( 16 km ). Dodatkowo w październiku podobno wieje tam korzystny kierunek wiatru :-)
 
     
Lyku 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Sie 2010
Posty: 194
Wysłany: 2012-09-07, 22:35   

Zdecydowanie Bezmiechowa ma urok i kameralny klimat - przynajmniej z czasów które ja pamiętam. Miałem okazję spędzić tam kiedyś dwa dni i nawet polatać na glajcie dzięki uprzejmości chłopaków z Rzeszowa. Onegdaj gdy niejaki Piotr Kossakowski vel Sołtys bywał w Turbii , mieliśmy dobre "dojścia" do Bezmiechowej i ekipy ze Stalowej pod dowództwem Sołtysa były goszczone przez gospodarza - Piotra Bobulę - w sposób iście królewski.
 
     
heniek

Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 140
Wysłany: 2012-09-07, 23:21   

cześć
wpadam na lotnisko na dwa dni sobota ,niedziela i zależnie od pogody może poniedziałek ,mam wolne miejsca, sobota ok 8 rano
heniek
 
     
Marian 
Marian


Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 429
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-09-14, 10:55   

W kontekście najbliższego weekendu: na stronie AP (szkoda, że nie na naszej w zakładce Sekcja Modelarska :-( ) znajduje się informacja o Mistrzostwach Polski Modeli Swobodnie Latających: http://modelarstwo.aerokl...1__16_09_2012_/

Wynika z niej, że konkurencje trwają w sobotę i niedzielę do 13-tej, potem jest przerwa do 17-tej, a potem ewentualne dogrywki (nie pamiętam, żeby się kiedyś nie rozegrały). Tak więc mamy po cztery godziny każdego dnia na latanie szybowcowe, w porach raczej (co do zasady, oczywiście :-) ) termicznych.

Warto więc być na miejscu i zadbać o to, żeby o 13-tej odrywać się już od ziemi.

Pozdrawiam

Marian
_________________

 
     
ewas 

Dołączyła: 01 Mar 2012
Posty: 13
Wysłany: 2012-09-14, 21:44   

Ktoś mimo wszystko się wybiera na ten weekend? Pogoda raczej się nie zapowiada... :(
 
     
heniek

Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 140
Wysłany: 2012-09-14, 23:17   sobota,niedziela

Witam
wracałem dzisiaj z zachodu i od frankfurtu do wrocławia ciągnęły sie szlaki Cu jak koraliki nanizane na nić ,myśle że jutro zawita to do nas i latajcie do bólu pozdro :-D
 
     
Lyku 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Sie 2010
Posty: 194
Wysłany: 2012-09-15, 00:08   

ewas napisał/a:
Ktoś mimo wszystko się wybiera na ten weekend? Pogoda raczej się nie zapowiada... :(


Ja się wybieram. Jeśli prawda stoi w "planowaniu" to również Marian, Łukasz i Paweł K.

Pozdrawiam, Łyku
 
     
atka_r 
Beata Rząca


Dołączyła: 22 Kwi 2009
Posty: 63
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-10-17, 19:29   

Hej jedzie ktoś na lotnisko na weekend 19-21 października?
 
     
Marian 
Marian


Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 429
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-10-18, 10:36   

Ja bym się wybrał, bylebym tylko nie był jedynym wyciągarkowym na lotnisku... :-)
_________________

 
     
Lukasz Pantula 
Lukasz Pantula


Wiek: 38
Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 279
Skąd: Warszawa/Sonina
Wysłany: 2012-10-18, 15:03   

Nie będziesz :)

Też mnie prognozy skusiły... ( i nikt nie dzwonił, że będzie wrarun przez całą Polskę;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 8