FORUM ASW Strona Główna FORUM ASW
AEROKLUB STALOWOWOLSKI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Relacja
Autor Wiadomość
ADMIN
Administrator

Dołączył: 06 Kwi 2009
Posty: 26
Wysłany: 2013-04-14, 19:16   Relacja

Cytat:

Witam wszyskich.

Dzisiaj rano oficjalnie zaczęły się tegoroczne zawody FCC.
Droga nie nastrajała zbyt optymistycznie, jechałem w piątek cały dzień z domu przez Malara do Previdzy. Lało przez połowę drogi a przejazd przez okoliczne górki był...wymagający ;-) . Tak czy inacżej dotarliśmy na miejsce ja w piątek a Darek w sobotę. Na lotnisku błoto po kostki i dzisiaj zakaz wjeżdżania na trawę samochodami.
Pogoda już dzisiaj piękna szybowcowa, niestety stan lotniska nie pozwala na wyciągnięcie w trawę ponad setki szybowców.
Tak więc Day 1 -remis. Jest słońce, jest pięknie i nie latamy. Dobrze, że chociaż prognozy na najbliższe dni są bardzo optymistyczne. Zobaczymy co jutro...

Pozdrawiam pozytywnie nakręconych.
Karol
_________________
Dyskusja w zależności od interlokutora polega na wymianie poglądów, ciosów lub strzałów. Nigdy nie dyskutuj z debilem, bo najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.
 
     
Karol Pawlicki 

Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 191
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2013-04-15, 21:34   

No to polecieliśmy!
Wszystkie klasy obszarówki.
Cluby średnio 245. Było fantastycznie jak to w Prievidzy.
Nad wyższymi górkami podstawy nawet do 2100 AAL. A w dolinkach słabiej, ale latać się dało.
Miejsca mamy z Darkiem dobre do ataku na czołówkę :mrgreen:
Po górkach leży jeszcze śnieg i widoki są fantastyczne.

Pozdrawiam i życzę pogód jak tutaj.

Karol
_________________
Dyskusja w zależności od interlokutora polega na wymianie poglądów, ciosów lub strzałów. Nigdy nie dyskutuj z debilem, bo najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.
 
     
Lyku 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Sie 2010
Posty: 194
Wysłany: 2013-04-15, 22:23   

Hej,

trzymamy kciuki i czekamy na dalsze relacje. Mam nadzieję, że jak się bardziej rozkręcicie to i relacje będą bardziej obfite ;)

Pozdrawiam, Łyku
 
     
Marian 
Marian


Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 429
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-04-16, 09:10   

Hej Karolu!

Dzięki za pierwszą relację. Jakbyś miał jakieś piękne fotki, to też z utęsknieniem czekamy :-)

Powodzenia i pozdrowienia dla OjCzecha! :-)

Marian
_________________

 
     
Karol Pawlicki 

Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 191
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2013-04-16, 09:14   

Fotek nie będzie :-P , aparat został w domu :roll:
Może Darek coś zamieści.
Niemniej jednak szukajcie ładnych zdjęć na www.fccgliding.sk

Pozdrawiam
K
_________________
Dyskusja w zależności od interlokutora polega na wymianie poglądów, ciosów lub strzałów. Nigdy nie dyskutuj z debilem, bo najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.
 
     
Marian 
Marian


Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 429
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-04-16, 19:23   

Karolu,

A co tam z Darkiem? Nie siedzi przypadkiem w polu - bo jakoś nie widzę jego wyniku jeszcze na Soaring Spot? Aha - i co się dzieje z Flisem? Wraca z trasy bo ma jakieś problemy techniczne? Nie chce mi się wierzyć, żeby dał w pole na 6 kilometrze...

Pozdrawiam

Marian
_________________

 
     
Karol Pawlicki 

Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 191
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2013-04-16, 19:52   

Czekaj Marianku cierpliwie.
Dzisiaj trochę tu smutno bo był wypadek. :-(
Na szczęście kolega jest cały i żywy w szpitalu.
Znowu obszarówki, podobne odległości i kierunki jak wczoraj tylko na bezchmurnej.
W górach ładnie nosiło ale ja nie wiem do końca jak to cholerstwo działa , i tak trochę na czuja żeźbię w tych pagórkach. No a jak przydusi na zawietrznej to ...regularnie robię pod siebie ze strachu :lol:
Dzisiaj też tak było, dobrze żarło aż po pierwszej strefie wszedłem na zawietrzną nisko, i potem ratuj się kto może :roll:
Na szczęście kominek, który potem złapałem zrekompensował mi straty moralne :mrgreen: I to z nawiązką.
Darek trochę mniej zadowolony, ale obleciał, więc plan wykonany. :-P

Ogólnie po dwóch konkurencjach, DAJEMY RADĘ. :-D

Cumulusowego nieba życzę
KP
_________________
Dyskusja w zależności od interlokutora polega na wymianie poglądów, ciosów lub strzałów. Nigdy nie dyskutuj z debilem, bo najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.
 
     
Marian 
Marian


Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 429
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-04-16, 20:12   

Dzięki Karolu, ale wiesz - ja tu we W-wie przebieram nogami i jak widzę, że np. Ojczech się coś tak podejrzanie spóźnia, to nie wytrzymuję i piszę.

No ale na razie jak widać oblatujecie z Darkiem co trzeba, cały czas w górnych połówkach i z progresem, więc to pewnie tylko kwestia czasu, żeby ci na początku poczuli wasz oddech :-)

A z tym Flisem to co się dzieje, że tak słabo ...?
_________________

 
     
Karol Pawlicki 

Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 191
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2013-04-16, 21:15   

Chyba jakieś techniczne problemy.
Wiesz jak jest, szybowiec po zimie, coś tam grzebane, ale pierwsze loty wykazują bardzo dziwne rzeczy. Potem już jest lepiej.

KP
_________________
Dyskusja w zależności od interlokutora polega na wymianie poglądów, ciosów lub strzałów. Nigdy nie dyskutuj z debilem, bo najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.
Ostatnio zmieniony przez Karol Pawlicki 2013-04-18, 06:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Lyku 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Sie 2010
Posty: 194
Wysłany: 2013-04-17, 10:30   

Po dzisiejszym briefingu widać, że generalnie trasy te same - tylko pogoda się zmienia ;)

Powodzenia!

Ł.
 
     
Lyku 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Sie 2010
Posty: 194
Wysłany: 2013-04-17, 11:53   

Odnośnie wczorajszego zdarzenia:

http://www.cas.sk/clanok/...-nemocnici.html

wygląda na Libelle Std. kolegi z A. Pomorskiego. Całe szczęście wg. wstępnych informacji nic poważnego mu się nie stało.

Pozdr, Ł
 
     
Karol Pawlicki 

Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 191
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2013-04-17, 22:19   

A dzisiaj.
Do południa manewry pod pełnym pokryciem. Szybowce na starcie a Josef powiedział, że słońce będzie. I było ale o 16 tej. ;-) . Po południu , konkurencja odwołana i zajęcia w podgrupach. Zdaje się, że odwołanie nastąpiło tak późno abyśmy nie zaczęli "czytać" za wcześnie :mrgreen: Mała grupka ochotników, w tym ja, wybrała się na wycieczkę w góry na Klak'a, który jest często naszym PZem. Przygotowani czysto wycieczkowo napotkaliśmy na pewne utrudnienia w postaci jakiegoś 1,2 metra śniegu :-P Nie poddaliśmy się łatwo ale z powodu deficytu czasu pozostałego do SS musieliśmy zrezygnować z odcinka z ostatniej bazy na szczyt :lol:
Potem jedno piwko i już jestem w łóżeczku :-D

Pozdrowionka dla wszystkich
KP
_________________
Dyskusja w zależności od interlokutora polega na wymianie poglądów, ciosów lub strzałów. Nigdy nie dyskutuj z debilem, bo najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.
 
     
Karol Pawlicki 

Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 191
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2013-04-18, 19:20   

Witajcie moi mili.

Kilka słów o dniu dzisiejszym. Jak zwykle obszarówka, średnia 265 km. Lepsi mieli więcej :mrgreen: . Nasz, skądinąd bardzo miły, meteorolog obiecywał w środku dnia 3/8Cu. Hmm ja tam spotkałem 1go, (słownie jednego) cumulusa na mojej trasie :cry:
Czyli standard, bezchmurna po górach. Outcome jak zazwyczaj:trasa obleciana, szybowiec cały, gacie do prania :mrgreen: zaczynam się zastanawiać czy nie zacząć nosić stringów do latania - stawiają mniejszy opór jak zwieracz puści. :-P
Jakoś w tych górach dziwnie jest, duszenia są...wszędzie, a noszenia i owszem , niczego sobie ale żeby je znaleźć to trzeba peletonu, czarodzieja albo Sebastiana... :lol:
Ja w każdym bądź razie znajduję jak już ten komin sam na mnie wpadnie.
Tam gdzie mają być to ich nie ma, a potem lecę byle do przodu i...są???

No nic rozgadałem się a tu spać trzeba.

Pozdrawiam
KP
_________________
Dyskusja w zależności od interlokutora polega na wymianie poglądów, ciosów lub strzałów. Nigdy nie dyskutuj z debilem, bo najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.
 
     
Lyku 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Sie 2010
Posty: 194
Wysłany: 2013-04-18, 19:23   

Najważniejsze to trzymać fason ;)

Powodzenia jutro.

P.S. Jak to jest z tymi obszarówkami. Czas zadania 3h - czyli co, nie można wylądować szybciej?
 
     
Karol Pawlicki 

Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 191
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2013-04-18, 19:44   

Można Łyku, ale wtedy prędkość liczy się dzieląc odległość przelecianą przez minimum 3 h. Jak polecisz dłużej to już się liczy rzeczywista odległość przez rzeczywisty czas. Sztuka polega na tym, żeby polecieć jak najszybciej ale nie krócej niż czas minimalny. Stąd obszary są duże i można sobie regulować odległość przelecianą.

Mam trochę zdjęć ale nie wiem jak je tu dolepić ... HELP!!!
_________________
Dyskusja w zależności od interlokutora polega na wymianie poglądów, ciosów lub strzałów. Nigdy nie dyskutuj z debilem, bo najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 9