FORUM ASW Strona Główna FORUM ASW
AEROKLUB STALOWOWOLSKI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Vex
2013-11-28, 09:19
BEZMIECHOWA - I Wyjazd ASW (02-10.11.2013)
Autor Wiadomość
Karol Pawlicki 

Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 191
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2013-10-31, 10:17   

No myślałem również o zabraniu Jantara. W końcu połowa z nas ma Jantara.
Co prawda DL byłby lepszy bo ma zaczep do windy i w razie słabszego wiatru byłoby można latać, bo z tego co wiem to start grawitacyjny Jantarem nie jest taki easy jak innymi ptakami i wiaterek dziarski do tego jest wymagany, ale opcja BK jest otwarta. Szybowiec jest na chodzie i z papierami. Tyle, że ubezpieczenie jest imienne na naszą czwórkę, więc Tomek na ten przykład już odpada...
Pomyślę jeszcze. Ostatecznie zahaczenie go na zaczep nic mnie nie kosztuje...
Jacek. Ja też chcę wrócić na sobotę, ale myślałem, raczej o wyjeździe skoro świt w sobotę rano...
KP
_________________
Dyskusja w zależności od interlokutora polega na wymianie poglądów, ciosów lub strzałów. Nigdy nie dyskutuj z debilem, bo najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.
 
     
Marian 
Marian


Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 429
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-10-31, 11:46   

Stan na dzisiaj:

Marian
Łukasz
Tomek
Karol
Bartosz
Jacek
Mateusz

Janek?
Beaty?
Chomik i Wódz (być może na trochę)...
_________________

 
     
Marian 
Marian


Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 429
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-10-31, 11:47   

Poprawka:

Stan na dzisiaj:

Marian
Łukasz
Tomek
Karol
Bartosz
Jacek
Mateusz
Łyku!!! :-)

Janek?
Beaty?
Chomik i Wódz (być może na trochę)...
_________________

 
     
Gość

Wysłany: 2013-10-31, 12:43   

Jestem, jestem - przez ostatnie dni byłem odcięty od świata, ale już wróciłem. Oczywiście jadę ale tylko na 3 dni (niedziela-wtorek).

Pozdrawiam, Łyku
 
     
Marian 
Marian


Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 429
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-10-31, 13:58   

Pamiętajcie, żeby zabrać wszystkie papiery ze sobą:

- licencje
- książka pilota (wpisy: KTP, KWT)
- badania lekarskie
- dowód osobisty

Może komuś coś jeszcze przychodzi do głowy...?
_________________

 
     
Lyku 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Sie 2010
Posty: 194
Wysłany: 2013-10-31, 16:25   

...toaletowy :)

Skoro wszystkie dokumenty lotnicze, to jeszcze należałoby dodać:
- Świadectwo Radiooperatora w Służbie Lotniczej
- dowód ubezpieczenia (numer polisy).

Z moich doświadczeń latania na ŻARze, wynika, że kserują wszystkie dokumenty i wypełnia się również deklaracje. Jeśli nie znamy numeru polisy ubezpieczeniowej, to nawet trudno nam będzie złożyć pisemną deklarację posiadania takowego - a na pewno do korzystania ze sprzętu jest to niezbędne również w Bezmiechowej. Poza tym aby się nauczyć czegokolwiek (start grawitacyjny, żagiel) będą nam musieli założyć karty szkolenia ich OSL'a - do tego też potrzebują kopie wszystkich naszych dokumentów. W książce pilota - poza KTP i KWT mamy również typy szybowców, na których możemy latać - co na pewno będzie weryfikowane.

Dla tych co nie czytali:
Instrukcja Operacyjna Lotniska Bezmiechowa
- dzięki Marian

oraz mapa 1:500 000 (niezbyt przydatna, ale wypadałoby mieć), którą sobie można wydrukować stąd:
Mapa
- dzięki Tomek

Poza tym polecam aby sobie obejrzeć wszystkie filmiki ze startami grawitacyjnymi i wejściem na żagielek dostępnymi na JuTubie, a dla bardziej dociekliwych - raporty PKBWL udostępnione na ich stronie internetowej.

A przed snem warto poczytać sobie zasady wykonywania lotów zboczowych z Zasad Pilotażu i (jeśli ktoś posiada) stosowny rozdział z książki Sebastiana Kawy.

Łyku
 
     
Marian 
Marian


Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 429
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-11-01, 13:39   

Toaletowy mam, ale Kawę to chyba Łukasz musi zabrać, bo ja nie mam własnej ... :-)

A co do formalności - to te typy szybowców mnie nieco zastanawiają, bo z tego co wiem licencja uprawnia mnie do wykonywania lotów na wszelkich typach szybowców, a z książki powinien wynikać mój nalot na poszczególnych typach, który chyba ma większą wartość niż pieczątką szefa wyszkolenia potwierdzająca, że pięć lat temu wylaszowałem Puchatka...
_________________

 
     
yacek
Jacek Hirsztritt


Dołączył: 13 Wrz 2009
Posty: 71
Skąd: Ełk/Warszawa
Wysłany: 2013-11-01, 17:24   

Karolu, ja niestety muszę być w sobotę o 8.00 na zajęciach na uczelni, więc u mnie wchodzi w grę tylko i wyłącznie powrót w piątek na popołudnie/wieczór :)

Czyli rozumiem, że każdy ma wszystko przygotowane i ma jak dojechać i widzimy się jutro na miejscu? :)

Ja tylko KTP nie mam, ale myślę, że będzie się coś dało zrobić z tym...?

Pozdrawiam!!
 
 
     
Lyku 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Sie 2010
Posty: 194
Wysłany: 2013-11-01, 17:42   

Marian napisał/a:
Toaletowy mam, ale Kawę to chyba Łukasz musi zabrać, bo ja nie mam własnej ... :-)

A co do formalności - to te typy szybowców mnie nieco zastanawiają, bo z tego co wiem licencja uprawnia mnie do wykonywania lotów na wszelkich typach szybowców, a z książki powinien wynikać mój nalot na poszczególnych typach, który chyba ma większą wartość niż pieczątką szefa wyszkolenia potwierdzająca, że pięć lat temu wylaszowałem Puchatka...


No wiesz Marian - na temat tego zagadnienia toczy się niekończąca dyskusja. Licencja oczywscie upoważnia do wykonywania lotów na wszystkich typach szybowców ale właściciel sprzętu może narzucić własne kryteria dostępu do sprzętu jak np. AP. Z tego co słyszałem szybowce w Bezmiechowej należą częściowo do polibudy warszawskiej, częściowo do rzeszowskiej - najprościej jednak (i chyba bezpieczniej) przyjąć ze sprzęt udostępniają w oparciu o przepisy AP
 
     
Marian 
Marian


Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 429
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-11-01, 22:18   

Czyli jakby co w praktyce oznacza to dwa dodatkowe loty laszujące na dany typ... :-) Jakoś sobie z tym poradzę :-)
_________________

 
     
Lyku 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Sie 2010
Posty: 194
Wysłany: 2013-11-01, 22:45   

No właśnie :) - im więcej lotów tym lepiej. Ma wiać z południa.
 
     
heniek

Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 140
Wysłany: 2013-11-01, 23:16   

cześć
jestem tutaj od wczoraj i dzisiaj po południu zaczęło wiać z południa jakby na wasze zamówienie a gdy jechałem do sanoka to na południe stała piękna chmura równolegle go łańcucha gór wiadomo co zwiastując,długa na kilkanaście km
 
     
Vex 
Tomek Kalinowski


Wiek: 37
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 354
Skąd: z nienacka
Wysłany: 2013-11-01, 23:40   

Wszyscy gotowi proszę wycieczki? :-)

Heniu, do kiedy zostajesz?
 
     
Gość

Wysłany: 2013-11-02, 09:04   

Tyr tyr tyr tyr tyr... jedziemy :))
 
     
yacek
Jacek Hirsztritt


Dołączył: 13 Wrz 2009
Posty: 71
Skąd: Ełk/Warszawa
Wysłany: 2013-11-02, 09:04   

- Jacek
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10