FORUM ASW Strona Główna FORUM ASW
AEROKLUB STALOWOWOLSKI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Lusterko
Autor Wiadomość
Pawel/Digit

Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 16
Wysłany: 2010-01-10, 03:31   Lusterko

Witam!

Jeżeli ktoś jest zainteresowany zakupem palmtopa w dobrej cenie to trafiłem na taką aukcję na allegro:

http://www.allegro.pl/ite...super_cena.html

W opisie jest informacja, że sprzęt był używany przez dział handlowy. W związku z tym, przed ewentualnym zakupem proponowałbym poprosić sprzedającego o wysłanie zdjęć towaru lub (najlepiej) obejrzeć palmtopa osobiście w Warszawie. Ja tego sprzętu nie widziałem na oczy i nie mam pojęcia w jakim jest stanie, ale 350pln za ten model to, według mnie, b. ciekawa oferta. Sam miałem okazję latać w ostatnim sezonie z takim właśnie lusterkiem i sobie je chwalę :)

EDIT: Zapomniałem jeszcze dodać, że aby móc wykorzystać ten sprzęt do nawigacji, trzeba jeszcze dokupić moduł GPS (np. na karcie CF).

Pozdrawiam,
Pawel
 
     
kermit 


Wiek: 32
Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 12
Skąd: EPST
Wysłany: 2010-01-13, 13:26   

Witam

Digit mam małe pytanie do Ciebie, czy nie wiesz ile orientacyjnie może kosztować ten moduł GPS do tego palmtopa?? :-)
 
 
     
Vex 
Tomek Kalinowski


Wiek: 37
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 354
Skąd: z nienacka
Wysłany: 2010-01-13, 16:19   

kermit napisał/a:
ile orientacyjnie może kosztować ten moduł GPS do tego palmtopa?? :-)


~ 50 - 100 zł
 
     
kermit 


Wiek: 32
Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 12
Skąd: EPST
Wysłany: 2010-01-13, 21:20   

dzięki :mrgreen: :mrgreen:
 
 
     
Pawel/Digit

Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 16
Wysłany: 2010-01-14, 01:08   

Ja bym powiedział, że taki gps będzie kosztował 50-250pln, średnio ok. 100pln. Za 50 to musiałaby być mega okazja, a za 250 można mieć nowy, full opcję. Za swój (używany, średnia półka, lekko podstarzała technologia) dałem ok. 80pln i uważam, że była to fajna cena. Ważne pytanie, to czy chcesz tego palmtopa używać jako nawigacji samochodowej - jeżeli tak, to warto zainwestować w lepszy model gps.

Co do tego modelu lusterka to pojawiło się jeszcze kilka egzemplarzy w ciekawych cenach:
http://www.allegro.pl/sea...&category=28241

Pozdrawiam,
Paweł
 
     
Marian
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-14, 07:52   

Digit,

Czy rozważałeś zakup "normalnego" SeeYou. Ja się składniam do tego, żeby po prostu trochę zainwestować i kupić SY, nie ryzykując ewentualnych problemów z działaniem czy aktualizacjami. Jak rozumiem, zakup w sklep[ie internetowym wchodzi w grę.

Karol,

Może byśmy już tych niemiaszków o te "złączko-przyssawki" zaczepili. Zasadniczo jest styczeń, ale jakoś tak jakby czas zaczyna przyspieszać... :-)

Pozdrowionka

Marian
 
     
Karol Pawlicki 

Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 191
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2010-01-14, 10:08   

Marianie,

Mam w planie wolne od 19 do 23go więc wtedy możemy się spróbować namówić na kawusię i załatwić sprawę ostatecznie. Zapraszam - rozpalimy w kominku i zima nam straszna nie będzie.
BTW, ja też rozmyślam nad zakupem oryginalnego SY, może da się zakupić egzemparz z aktywacją na kilku użytkowników? Patrzyłeś gdzieś poza K6 na cenę?
Czas rzeczywiście przyspiesza i trzeba też pomyśleć o przygotowaniach do sezonu. Kombinuję już jak zorganizować pierwsze spotkanie nt. taktyki. Zwycięstwo Sebastiana w Chile rozpaliło wyobraźnię na nowo!

Pozdro
KP
 
     
Pawel/Digit

Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 16
Wysłany: 2010-01-15, 10:17   

Witajcie,

SeeYou jest dostępne w sklepie internetowym producenta ( http://www.naviter.si/online-store.php?Itemid=64 )
SeeYou Bundle - zestaw SeeYou (na PC) i SeeYou mobile (na PDA) = 299e (355e z vatem). W tej cenie przez rok dostajesz aktualizację dla SeeYou mobile.

Kupując oddzielnie:
SeeYou to koszt 129e (153e z vatem), jeżeli dobrze rozumiem ich licencję to kupując aktualną wersję - 3.94 - akutalizacje z numerem 3.x masz w cenie
SeeYou mobile to koszt 199e (236e z vatem), w tym przez rok aktualizacje w cenie.

Każdy kolejny rok aktualizacji dla SeeYou mobile to 50e (59,5e z vatem).

Nie znalazłem żadnej informacji w sprawie zniżki przy zakupie większej liczby licencji. Za to czytałem kiedyś, że kod rejestracyjny jaki dostaje się w ramach zakupu jest ściśle związany z numerem seryjnym urządzenia, z którego się korzysta i jeżeli wysypie Ci się palmtop, albo zechcesz go wymienić to... musisz kupić kolejną licencję. Tę kwestię warto by wyjaśnić bezpośrednio u producenta, żeby mieć pewność jak sprawa wygląda.

Spojrzałem na stronę K6 i ich ceny są identyczne lub niemal identyczne (np. w przypadku SeeYou Bundle mają cenę 2e. niższą).

Pozdrawiam,
Paweł
 
     
Karol Pawlicki 

Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 191
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2010-01-31, 11:49   

Czołem.

Nie będę otwierał nowego tematu ale znalazłem swietna nową zabawkę.
Ogólnie programik nakłada pliki .igc z rejestratorów i lusterek na mapę googleearth.
Super sprawa do przeglądania i analizy swoich i nie swoich przelotów. Właściwie mamy to co w SY tylko bez analizy deklaracji, zgodnosci przelotu itp., ale możemy przejrzeć cały locik, przeanalizować wszystkie kominy przeskoki itp. Np. ze stron każdych zawodów możemy ściągnąć igc dowolnej konkurencji, dowolnego zawodnika i...latać np po andach z Sebastianem. Polecam

http://ywtw.de/igcsimen.html

Pozdrawiam
KP
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 8