FORUM ASW Strona Główna FORUM ASW
AEROKLUB STALOWOWOLSKI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomysły na remont
Autor Wiadomość
Lukasz Pantula 
Lukasz Pantula


Wiek: 38
Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 279
Skąd: Warszawa/Sonina
Wysłany: 2013-01-28, 00:05   Pomysły na remont

Hej,
Tak jak pisałem w mail-u kilka dni temu - Rada Sekcji zadecydowała, że zanim sezon 2013 rozpocznie się na dobre, musimy przeprowadzić gruntowną renowację Ciemni i nieco odnowić Wykładową (głównie podłogę).
Rozmawialiśmy na ten temat z Zarządem ASW i sprawa wygląda mniej więcej tak:
1. Ciemnia - jeżeli odremontujemy ten pokój z pieniędzy sekcyjnych to zostanie on oficjalnie przekazany w użytkowanie Sekcji Szybowcowej.
2. Sala wykładowa - dalekosiężne plany zarządu przewidują gruntowny remont i podzielenie sali na trzy mniejsze pokoje. Po takim remoncie standard pokoi ma być co najmniej hostelowy więc szanse są że będzie trzeba płacić za nocleg. Ale puki co jest jak jest i możemy mieszkać za darmo. Natomiast podłogę trzeba musowo wymienić. Zarząd proponuje układ następujący - sekcja sponsoruje wymianę podłogi ale Aeroklub zwraca pieniądze pod koniec sezonu (sęk w tym że teraz nie ma na to środków - a my chcemy koniecznie przed sezonem to zrobić).

Wciąż czekamy na wasze opinie w tej sprawie:
https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dGRINWZLdzJkUHNmZm9MbVl0SUFIdkE6MQ#gid=0
Narazie wypowiedziało się zaledwie 40% członków. 80% wypowiedzi wyraża chęć "zrzuty" na remont.

Dla tych co rzadko bywają w klubie przypominam, że w chwili obecnaj ciemnia wygląda tak:




A chcielibyśmy żeby wyglądała np tak:





Oczywiście wszystko zależy od tego ile osób wyrazi chęć zrzuty na remont i ile pieniędzy w rezultacie uda się uzbierać.
Zachęcam wszystkich, którzy lubią bawić się w urządzanie pomieszczeń do zgłaszania swoich propozycji urządzenia Ciemni ( wymiary podłogi wynoszą 6500 x 3700)
 
     
Vex 
Tomek Kalinowski


Wiek: 37
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 354
Skąd: z nienacka
Wysłany: 2013-01-28, 08:17   

Dodam tylko, że w związku z powyższymi planami, chcielibyśmy zawczasu zaznaczyć potrzebę pomocy przy przygotowaniu ciemni do remontu oraz przy samym remoncie. W celu minimalizacji kosztów, maksymalnie dużo prac będziemy chcieli wykonać we własnym zakresie.

Pierwszym etapem prac będzie przygotowanie ciemni do remontu tj. wyniesienie z niej WSZYSTKICH rzeczy, wyrzucenie tego co niepotrzebne, oraz usunięcie zabudowanego na zachodniej ścianie regału. Wstępnym pomysłem na termin tych prac jest 2 weekend marca tj. 9-10.03. Gorąco zachęcamy do składania deklaracji chęci pomocy zarówno finansowej, jak i pomocy fizycznej przy pracach.

Remont ciemni chcielibyśmy w całości sfinansować z środków sekcyjnych. Tak jak napisał Łukasz, zostanie on wtedy oficjalnie przekazany Sekcji, oraz zwolniony z ewentualnych przyszłych opłat pobytowych. W ramach zakresu prac chcemy położyć panele podłogowe, odnowić ściany, zrobić coś z obskurnymi parapetami, oraz postarać się o nowe umeblowanie. Kwestię okien i drzwi ze względów finansowych pozostawimy na termin późniejszy. Na sali wykładowej chcemy położyć wykładzinę podłogową, która ze względu na powierzchnię pomieszczenia ( 54 m2 ) również nie będzie małym kosztem, ale tutaj możemy liczyć na zwrot poniesionych kosztów w drugiej połowie sezonu.

Uważamy, że w porównaniu do kosztów ponoszonych na latanie, jednorazowe dorzucenie ok. 100 zł przez każdego członka Sekcji Szybowcowej nie powinno stanowić dużego problemu. Chciałbym podkreślić, że prace te robimy głównie DLA SIEBIE.

Dla osób zaangażowanych w prace, Sekcja przewiduje zawnioskowanie do Zarządu ASW o redukcję salda obowiązkowych godzin społecznych na sezon 2013, a być może nawet obniżenia współczynnika.

Wykorzystajmy tę szansę, aby w końcu zrobić jako sekcja coś fajnego. W przeciwny wypadku obecny stan najprawdopodobniej będzie się utrzymywał jeszcze przez kilka lat. Pokażmy, że nie tylko Seniorzy mogą! :mrgreen:
 
     
heniek

Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 140
Wysłany: 2013-01-28, 09:33   

Ja już kilka lat wstecz za panowania innych ,rzuciłem hasło pomiezczenia dla sekcji szybowcowej dla którego wybrałem nawet nazwę która miała wisieć nad wejściem.
Popieram takie działania jak najbardziej i jako wyzwanie rzucam pierawszy pomysł na nazwę " TEREN PRZYGODNY " :-P
 
     
Vex 
Tomek Kalinowski


Wiek: 37
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 354
Skąd: z nienacka
Wysłany: 2013-01-28, 09:39   

Heniu, myślę że od nazwy "Ciemnia" nie uciekniemy. "TEREN PRZYGODNY" jest za to super nazwą dla knajpki, która ma być urządzona w pomieszczeniu sąsiadującym z garażem ;-) Równie dobrze pasowała by do jakiegoś klubu :mrgreen:
 
     
Paweł Karelus 

Wiek: 29
Dołączył: 18 Kwi 2011
Posty: 27
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2013-01-28, 15:43   

Ciemnia przedstawiona na 3 zdjęciu wygląda najlepiej.
Co do łózka w ciemni to mam mieszane odczucia. Będziemy ją remontować za wspólną kasę, więc myślę, że w ciemni łóżka nie powinno być. Może to być tylko powodem sporów, kto, przez ile i dlaczego ma tam spać. To ma być pokój sekcyjny, a nie apartament dla dwóch osób.

Co do szafy zamiast "szafy za firanką" po lewej stronie. Mój pomysł jest taki, żeby nie robić tam dużej szafy dwudrzwiowej (tak jak jest przedstawione w projekcie Łukasza), a podzielić ją na kilka mniejszych szafek (nie wiem 40x40 cm) zamykanych na klucz, tak, aby każdy miał swoją szafkę.
 
     
zczech 


Dołączyła: 11 Cze 2012
Posty: 9
Wysłany: 2013-01-28, 17:41   

Podpisuję się pod Pawłem i również myślę, że projekt numer 3 jest najlepszy :)
 
     
Gość

Wysłany: 2013-01-28, 19:14   

Mnie też się najbardziej podoba nr 3 i oczywiście deklaruję udział w zrzucie.
 
     
Marian 
Marian


Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 429
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-01-28, 19:16   

To byłem ja - Marian :-)
_________________

 
     
Lukasz Pantula 
Lukasz Pantula


Wiek: 38
Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 279
Skąd: Warszawa/Sonina
Wysłany: 2013-01-28, 20:28   

Marian, a wpisałeś się w formularzu?
https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dGRINWZLdzJkUHNmZm9MbVl0SUFIdkE6MQ#gid=0

Wciąż nie jesteśmy nawet w połowie jeśli chodzi o liczbę wypowiedzi do liczby członków. (37% jest na tak, 8 % na nie a 55% nie wyraziło swojej opinii)

Jak przekroczymy 50% frekwencję to obiecuję, że Rada ustosunkuje się do waszych uwag, które wpisaliście w formularz.

Mnie też się projekt nr 3 podoba - Ciemnia jest na nim bardziej spotkaniowo-friendly :)

Paweł, z tym apartamentem to bym nie przesadzał. Idea tych łóżek jest taka żeby mieć jeden dodatkowy pokój sypialny, oddzielony od reszty. Ponieważ będzie to pokój sekcyjny to tylko członkowie (zweryfikowani:) będą mogli z niego korzystać. Przyda się to w razie jakichś zawodów modelarskich albo gdy będą dwie podstawówki naraz a 17-tka będzie zajęta przez instruktora (swoją drogą - jeżeli ten pokój jest dedykowany dla instruktorów to pozostawiłbym tam tylko jedno łóżko piętrowe, tak jak jest teraz)- ciemnia może być wybawieniem. Oczywiście 2 piętrowe łózka to za dużo ale jedno bym zostawił.
Co do szafy- może nie widać tego dokładnie ale ma to być szafa 3-częściowa po 6 półek z drzwiami przesuwnymi. Troszkę gratów z ciemni się tam upcha a reszta będzie do naszej dyspozycji. Nie widzę tu możliwości zrobienia szafek zamykanych, natomiast takie szafki można "skonstruować" wykorzystując szafy z wykładowej.

Co do wykładowej - poniżej moja propozycja nowej "aranżacji". Może się wydać nieco kontrowersyjna ale jestem otwarty na uwagi.





Zachęcam do zgłaszania własnych propozycji. Tworzenie projektu jak wyżej jest bardzo proste przy pomocy darmowego programu SketchUp:
http://www.sketchup.com/intl/en/download/

Załączam moje projekty, które można modyfikować albo po prostu podejrzeć w 3D

wykładowa.skp
Pobierz Plik ściągnięto 1141 raz(y) 1,98 MB

ciemnia 2.skp
Pobierz Plik ściągnięto 1139 raz(y) 6,18 MB

 
     
heniek

Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 140
Wysłany: 2013-01-28, 21:24   

Jak u nas likwidowali jeden biurowiec to można było kupić za śmieszne pieniądze różne rzeczy jak szafy, krzesła ,stoliki pod kompa,fotele obrotowe itp, i ja z myślą o tym co teraz chcemy robić wziąłem pare gratów które trzymam w garażu ,może się coś przydać tylko wielka rada powinna to zobaczyć i ewentualnie zaakceptować oraz zorganizować transport do EPST :-P
 
     
heniek

Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 140
Wysłany: 2013-01-28, 21:34   

A odnośnie miejsc noclegowych w ciemni to myślę że powinny pozostać i to co najmniej 4 ze względu na to że życie towarzyskie[opowiści lotnicze po lotach przy litrach pontulizatora]sprzyjają jedości akcji,miejsca i czasu.co powiedzielibyście o takim ustawieniu spania na jednej ścianie aby można je było zsłonić zwisającą z sufitu kotarą aby nie było ich widać i stworzyć taki kąt do spania który nie kolidował by z elegancką resztą ciemni :-P
 
     
Lukasz Pantula 
Lukasz Pantula


Wiek: 38
Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 279
Skąd: Warszawa/Sonina
Wysłany: 2013-01-28, 22:27   

Heniu, ty to masz głowę na karku:)
Jak będziesz w weekend to podjedziemy zobaczyć twoje skarby.

Co do ciemni - zakładam, że kanapa będzie rozkładana co daje nam dodatkowe dwa miejsca do spania czyli w sumie 4.
Zasłonka to dobry pomysł:


Fajnie że jest odzew:)
 
     
Vex 
Tomek Kalinowski


Wiek: 37
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 354
Skąd: z nienacka
Wysłany: 2013-01-28, 22:30   

A co jest w weekend?
 
     
zczech 


Dołączyła: 11 Cze 2012
Posty: 9
Wysłany: 2013-01-28, 22:45   

Mam wątpliowści co do tej kotary... Pralki dobrej nie mamy, a jednak czasem trzeba coś takiego wyprać.
 
     
Lukasz Pantula 
Lukasz Pantula


Wiek: 38
Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 279
Skąd: Warszawa/Sonina
Wysłany: 2013-01-29, 16:39   

Oj Zuza szukasz dziury w całym...
Specjalnie dla Henia wersja z większą ilością miejsc leżących:


i dla Pawła bez łóżek:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 10